Dobrý den,
- Rozhýbání
- Oktávy & rozložené oktávy, velmi pomalu, venku je zima, není cílem hned zničit klouby (resp. nejlépe je nezničit vůbec 😀 )
- Přechody dvojic a trojic, střídání tam a zpět (levá & pravá) – bezva, dvojky i trojky osamoceně máte přesné, po chvilce rozehrátí, teď je cílem je udělat co nejpřesnější v sousledném hraní za sebou 🙂
- Dlaní nad palci – velmi pomalu, cílem není střídání tónů jako takové, ale protažení palce, resp. svalů, které ho ovládají.
- Cvičení na prsty:
- https://www.youtube.com/watch?v=wPlS-XD67Zk
- Levá zvedá prsty a jde do outu s palcem
- Celé to velmi zpomalte, klidně 2×, ale tak, abyste stíhala vědomě dávat palec levé ruky nad klávesnici, i když zrovna nehraje žádný tón palcem. Už jen to, že se „snažíte vyhnout“ klávesnici (aby nic nezahrálo) palcem do outu, způsobí, že se ruka stáhne a to navíc pomůže negativnímu vlivu při zvedání prstů (ukazovák etc.). Jakmile necháte palec nad klávesnicí, ruka nebude mít tolik nutnosti (potřeby) zvedat ostatní prsty, protože se bude cítit (relativně) dobře nad klávesnicí.
- Pravá ruka
- Až na občas se stáhnutý malíček poměrně ok.
- Pozor na „houpání rukama,“ zkuste co nejvíce vyklidnit paži a loket, aby se co nejvíce ovládacího signálu dostalo do prstů, protože všechny tyto mimovolné pohyby mozek musí řídit a zbývá tak méně kapacity na řízení prstů. To souvisí i s tempem, jak píšu výše, zpomalte – ať stíháte sledovat, co se děje.
- Překládání s osminami a čtvrťovými (viz papír)
- Klidně zpočátku zvlášť pravou a levou rukou, spojení přijde pak. Cílem je v tutom protahovacím cvičení navíc přidat rytmickou složku.
- Písničky a transpozice