Hezký večer,
- Rozehrátí
- Oktávy, rozložené akordy, stupnice – vše pomalu, aby se zahřály prsty ze zimy (kvůli kloubům).
- 4hlasé akordy, rozloženě i „na sebe položené“ – tedy c1-e1-g1-c2-c2-e2-g2-c3-… (pořád stejný tvar (obrat) dokola, akorát o oktávu výše).
- Beethoven – Penny
- 2. stránka
- Dokončíme běhy 🙂
- Melodie v levé na posledních dvou řádcích
- Ano, melodie je v basu, takže trošku výrazněji levou dole, aby to bylo slyšet (a vůbec poznat) jako melodii.
- Počítání na doby
- První doba druhá doba – je to 8 slabit, stejně jako je v 2⁄4 taktu počet šestnáctin – tedy každá slabika je na jednu šestnáctinu.
- https://youtu.be/MwU0eLuRbPE
- V křeci – malinko si natočte levou ruku. Mechanika hraní velkých akordů v opakování je vskutku zajímavá 🙂 Je třeba si uvědomit, že malíček (i ostatní prsty, kromě palce) mají přirozenou osu pohybu „nahoru a dolů“. Pokud tedy půjdu malíčkem do boku, nebude se mu to líbit, malíková hrana dostane křeč (nejspíš). Takže trik spočívá v tom, že ruku malinko natočíte a pohyb „do boku“ převedete (alespoň částečně) na „pohyb nahoru“. Jasně, že tam pořád bude „pohyb do boku,“ ale už ne tolik, takže křeč nenastane (tak brzy). Máte dost silné svaly v malíkové hraně, takže se vám hůře protahují a uvolňují, je třeba s tím počítat a při rozehrávání (oktávy) fakt hrát oktávy třeba 10 minut v kuse, aby si na to prsty (a hlavně malíček na obou rukou) zvykl 🙂
- 2. stránka