Krásný den,
- Uvolnění rukou
- Uvolnění dlaní & zápěstí
- Bezva, bacha na prostředníčky, ještě je vidět, že jsou v takovém kvaziuvolněném stavu, mají tendenci se uvolnit až o trošku později a při tom trošku zavibrují (jak se sval uvolňuje, ještě to párkrát zkusí) 🙂 Ale více-méně jste už tam, to je ono! 🙂
- Polyrytmus vs polymetr
- polyrytmus – hrají paralelně dva nesoudělitelné rytmy – např. trioly a osminové, potom je to 3:2
- polymetr – paralelně hrají souběžné tony, ale jejich počet je různý a nesoudělitelný – např. Led Zeppelin Kashmir.
- Zkuste se teď věnovat polyrytmům (polymetr pak dáte levou zadní), začněte 3:2 a zkuste si až do 5:4 (Takže 3:2, 4:3, 5:3 a 5:4), souběžně oktávy nebo nějaké intervaly na uvolnění, jednak se vám oddělí ruce a druhak si pořád uvolňujete dlaně atd.
- další cíl – zahrát např. pravou a levou souběžně stupnici C dur v polyrytmu 3:2.
- Uvolnění dlaní & zápěstí
- Menuet
- tlak, nezapomeňte na déčko.
- Cib, cib, cibulenka
- Rozložený doprovod.
- Při všech doprovodech, kde se může stát, že končíte na nějaký tón mimo melodii (např. v této písničce na gé), pak zní konec neukončeně –> ukončení se dá udělat např. tak, že v poslendím taktu na poslendí tón melodie dáte akord tak, jak akorát vyjde.
- Dále pokud jsou tyto doprovody, kde je více tónů (bohatší aranže,) samozřejmě je tam více tónů, které překřikují melodii – tedy tyhle doprovody jemněji a zvýrazněte melodii 🙂 Zaexperimentujte jak moc – každý klavír, každá místnost etc… všechno rozdíl.