Krásný večer,
- Rozehrátí, uvolnění
- Klasicky oktávy, skoky a vše, co jsme dělali, zatím více věcí dělat nebudeme, spíše tuto opakovat, páč uvolnění rukou je dost důležitý skill, který musíme totálně ovládnout 🙂
- Protáhněte prsty, volné dýchání 🙂
- Spinning song
- Pořád si myslete na to uvolnění, ono se to časem samo poddá (zlomí,) ruce si musí na tento režim jen zvyknout.
- Pravá ruka, až získá více jistoty do melodie, se sama tak nějak rozezní, netlačte ji do toho 🙂
- Režim hraní na představení (třeba)
- Je to trošku něco jiného, než když hrajete „pro sebe,“ případn „pro cvičení.“ Pokud hrajete pro někoho, prostě jedete dál a dál a v případě nějakého překlepu (stává se a dost často), prostě jedete dál, musíte být schopna to „operativně opravit“ na místě – např. pokud místo céčka zahrajete v levé ruce omylem déčko, jedete dál a v dalších osminách (mluvím o levé ruce) už zahrajete céčko. Jasně, že je to slyšet, ale když se zastavíte a opravíte, je to slyšet ještě více (páč se ztratí pocit flow z rytmu).
- od 39. – 42. taktu, přechod na další řádek 😉
- Zvlášť pravou, levou, postupně spojujeme.
- Až tuto půjde, zkuste zase zvlášť pravou a levou další řádek – melodie se objeví najednou v pravé ruce 🙂
- Takt 43−−44
- V pravé prstoklady, oktávu hrajte zezhora, pokud ji hrajete zboku, tak sice zazní, ale pokud z oktávy máte někam utéct, najednou zjistíte, že máte ruku mimo klavír 🙂 Navíc máte v ruce neustálou tenzi, což pro 3stránkovou skladbu není úplně dobré (není to dobré nikdy, ale u delší skladby už se vám to ukáže, že budete mít ruku třeba i bolavou).