Ahoj, krásný den,
- Rozehrátí, uvolnění rukou
- Kvinty či nějaké rozsahy, volně prsty, zápěstí, dělení (časové) po dvou (jedna či druhá ruka).
- Střídání hezkých tónů
- Dynamika – po šesticích, forte /piano. Fakt stačí počítat raz-dva-tři-čtyř-pět-šest, aby se v tom hlava neztratila (sextoly jsou prostě dlouhé a dá se v nich ztratit velmi snadno).
- Cib, cib, cibulenka
- 1. řádka je melodie v pořádku, na 2. řádce se však stále objevuje „c‑e-d“ místo „e‑d-c.“
- POMALU
- První 4 takty v levé jsou jen „céčko,“ kdysi minule jsme si říkali, že budeme hrát na každou první dobu, tedy vždycky hned za taktovou čárou.
- Barevný kód na doprovod v levé, zkuste používat barvy konzistentně, tedy na „C“ modrou, na „G“ červenou třeba či tak (je to jedno, jak si to zvolíte, ale hlavně pořád stejně).
- Maličká su
- Stejný princip jako v Cib, cib, takže jen opakujeme 🙂
- Zatím v levé hraj (opakuj, prosím) to, co tam bylo – tedy tóny C a G tak, jak to máš, ať se to trošku ještě zažije a je to v pohodě. Potom přidáme časem akordy, ale nejdříve je potřeba mít jasnou jistotu v pravé i levé, kde která hraje a co.
- Akordy
- Souzvuk alespoň 3 různých tónů (podle všelijakých pravidel, která časem poodhalíme).
- Pojďme střídat pouze akord „C“ a akord „G“ – tedy souzvuk C‑E-G a pak G‑H-D. Prostě je potřeba přeskočit a zachovat šířku ruky. Tohle je potřeba zkusit několikrát.
- Zaměř se zpočátku na malíčky, klidně nejdřív střídej pouze kvinty (souzvuky 2 tónů) třeba C‑G a G‑D (krajní tóny z těch akordů). Vnitřní tón přidáme později.
- Koledy
- Vyberte jakou chcete, doporučuju „noviny“ nebo „dej bůh“ 😀
- U většiny těch koled jsou předehry, takže písnička začíná až „někdy pak.“