Krásný den,
- Rozehrátí, uvolnění
- Rytmické skupiny
- Fakt super! Dejte si pozor na „odrazy“ v triolách, děje se vám to prkaticky v obou rukou, ještě je třeba zapracovat na rozdělení (oddělení od sebe) rukou, stává se vám tam, že jak chcete zvednout ruku, která nehraje trioly, ale čtvrťové, které trioly doprovázejí, tato ruka při zvednutí vytáhne i trošku ruku, která trioly hraje a tato triolová ruka se prostě odráží na posledním tónu trioly.
- Jinak při uvolnění pořád kontrolujte, jestli nesedíte moc daleko a tak podobně. Ale jinak to dělá to, co má! Super 🙂
- Rytmické skupiny
- Menuet
- S počítáním do tří – jde o to, ab byl rytmus konzistentní, tedy aby poměry mezi čtvrťovými a osminovými byly fakt 2:1 (čtvrťová 2× delší).
- Koukali jsme na 2. řádek, je tam nadložení dlaně nad palcem v pravé ruce, konkrétně palec bude na g1 a ukazováček se musí dostat na #f nadložením (nad dlaní) 🙂
- V 8. taktu je tlak, což je zvláštní druh artikulace – zahrajete háčko, přidáte áčko a háčko pak teprve pustíte – tóny tak trošku vlezou do sebe 🙂
- Ve 3. a 4. taktu pozor na posun levé – máte tendenci dát háčko palcem a tak podobně – ne, když bylo háčko 3. prstem, pak céčko 2. prstem, tak zpět se vracíte do 3. prstu, co nejjednoduššeji.
- Spojte co nejlépe 7. takt (2. takt na 2. řádce), pozor na špatně napsané tóny v levé ruce 🙂 Je tam D‑H-G.
- Czerny 599⁄1
- Malé opakování po delší době. Už máte trošku nahráto, takže to půjde snáze než na začátku 🙂
- Bezva, jen trošku do plynulosti 🙂
- Czerny 599⁄2
- Velmi podobný princip s jedničkou.
- Pravá začne s posuvem, jinak během etudy není žádná změna pozice 🙂