Michal byl po 14 dnech trošku nervózní, ale nakonec to rozkoukal a „dobrý“ 😉 Věnovali jsme se následujícímu:
- Kombinace dvou sousedních tónů – stále opakovat, pomalu, zvlášť, případně pak i dohromady. Koukejte na prsty, ať se moc nezvedají.
- Houpání zápěstím – kombinace tónů C‑G-C‑G tak, aby se prsty co nejméně hýbaly, pohyb vychází z rotujícího zápěstí.
- Pes a kočka – pěkně s počítáním a doprovodem, opakovat, tady už jde vlastně jen o zplynulení, Michalovi tohle hodně už jde.
- Někdo mu externě nahlas a pomalu počítejte „prv-ní-dru-há…“, ať zkusí písničky zahrát tak, jako by mu tempo někdo určoval. Je to trošku těžší, ale po chvilce tréninku se nám to zadařilo. Cílem je Michala naučit poslouchat okolí, aby se neuzavřel jen do svého světa s tóny, ale během hraní poslouchal, co se děje i jinde, než v klavíru a podle toho hru přizpůsobil. Poslech je při hraní hodně důležitý, toto je první krok.
- Rytmické cvičení, co je v sešitě – pomalinku dohromady, počítejte nahlas, ať je to plynulé (tedy ať se před změnami nezastavuje, ale ať je rovnou udělá).
- Prosím vytiskněte zhruba první 2−−3 strany následujícího souboru s notami (1. strana je ta, kde začíná 1. cvičení, to je důležité!), příště se těmto cvičením pomalinku začneme věnovat: Czerny: 50 practice pieces for beginners, Op. 481.pdf
Příští týden 9. 11. v pondělí se budu opět ve 14.00 těšit 😉
Nelze komentovat, ale trackbaky a pingbacky budou použity a přidány.