Dobrý den,
- Uvolnění & rozehrátí
- Oktávy a zvedání dlaně a uvolnění prstů (aby hrály co nejlépe).
- Oktávy volnou dlaní super, už do toho přidělat jen uvolněnou dlaň a máte krásné oktávy, které hezky zní (čistý zvuk, jsou současně atd.)
- Protahování palců – super, vždy při cvčení izolujte jednu věc, kterou zkoušíte – takže uděláte např. 2. tóny, poté další jedn atd. Nikdy se nesnažte „přeskakovat“, prostě vždy projděte vším a postupně, aby v tom byl systém (kontext). Pohyb je v pohodě, zkuste co nejméně vytáčet zápěstí, aby se co nejvíce pohybu konalo „palcem“ (přesouváte dlaň přes palec, vlastně).
- Oktávy a zvedání dlaně a uvolnění prstů (aby hrály co nejlépe).
- Písnička
- Maličká su
- Akordy bezva, znějí jemně, do toho vystupuje melodie, která není přebitá akordy, super.
- K akordům – je třeba (zprvu hlavně) udělat akord co nejsoučasněji, tedy aby všechny tóny byly co nejvíce najednou v jeden okamžik.
- Jsou samozřejmě písně a skladby, kde je naopak žádoucí, aby akordy nebyly najednou
- využijeme obratů akordu – akord je tvořen třemi tóny, více méně (pro nás zatím) je jedno, který tón kde je, ale že tam vůbec jsou – takže akordy C‑E-G a E‑G-C a G‑C-E obsahují stejné tóny, jsou to stejné akordy (byť ne v základním tvaru). Toho můžeme využít v doprovodu – géčko (červený akord) namísto G‑H-D budeme hrát jako H‑D-G (čteno odspodu). Prakticky to vychází z toho, že se jen posunou dva spodní tóny o jednu níže (géčko v palci zůstává).
- https://www.youtube.com/watch?v=lYZPevzW4nw
- Cib, cib, cibulenka
- Rozbor, pravá ruka, vymyslíme, co v levé 🙂
- Zkuste taktéž použít obraty a všechno, co platí pro Maličká su 🙂
- Maličká su